Łowickie obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej

1 września o godz. 12 na wojskowym cmentarzu wojskowym przy ul. Listopadowej w Łowiczu rozpoczęła się uroczystość z okazji 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Przedstawiciele władz miasta, powiatu, diecezji łowickiej oraz wielu stowarzyszeń i instytucji oddali hołd żołnierzom spoczywającym na cmentarzu, którzy polegli w boju z hitlerowcami o Łowicz w czasie największej batalii II wojny światowej, jaką była bitwa nad Bzurą.

W uroczystościach uczestniczyły liczne poczty sztandarowe szkół, organizacji i stowarzyszeń. W imieniu naszej szkoły honory czynili uczniowie klasy 3bg. Po oficjalnych przemówieniach delegacja uczniów wraz z panią dyrektor Dorotą Dziekanowską-Słomą złożyła kwiaty na mogile poległych.