Konkurs „Żołnierze wyklęci – obudźcie Polskę”.

W dniu 10 marca 2014 roku odbył się w naszej szkole pierwszy etap Konkursu zorganizowanego przez Senatora RP pana Przemysława Błaszczyka i Posła na Sejm RP pana Piotra Polaka.

W Konkursie wzięło udział 7 uczestników z klas 1-2. Naszą szkołę w Kutnie podczas drugiego etapu będą reprezentować dwie uczennice: Klaudia Milczarek kl. 1e i Katarzyna Śliwińska kl. 1d, które uzyskały najlepszy wynik w szkole!
Panowie: Senator RP pan Przemysław Błaszczyk i Poseł na Sejm RP pan Piotr Polak wręczyli nagrody i pogratulowali uczestnikom.
Opiekunami młodzieży byli: p. Joanna Skoneczna-Sałuda i p. Jacek Wiśniewski.
Zwyciężczyniom konkursu gratulujemy!

wyklęci 1 wyklęci 2

Parlamentarzyści spotkali się również z uczniami kl. 3e i 3d w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie. Omówili proces legislacyjny oraz prawa i obowiązki parlamentarzysty. Młodzież po wysłuchaniu wykładu skorzystała także z możliwości zadania interesujących pytań naszym gościom.