KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI JÓZEFA CHEŁMOŃSKIEGO

Dnia 04 kwietnia w budynku I LO im. J. Chełmońskiego odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Łowickiego KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI JÓZEFA CHEŁMOŃSKIEGO. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Muzeum w Łowiczu, I LO im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu, a współorganizatorami: Gimnazjum im. Józefa Chełmońskiego w Bielawach i Zespół Szkół Publicznych im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie.
Celem konkursu było przybliżenie uczniom postaci polskiego malarza pejzażysty, budzenie zainteresowania twórczością malarską J. Chełmońskiego i przywiązania do naszej „małej ojczyzny” oraz do wielkich ludzi rodem z Łowickiego, a także integracja młodzieży powiatu łowickiego.
W konkursie udział wzięło 29 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami testowymi dostosowanymi do ich kategorii wiekowej. Zadania przygotował zespół nauczycieli ze szkół, których patronem jest Józef Chełmoński: I LO w Łowiczu, Gimnazjum w Bielawach i ZSP w Błędowie.
Komisja po sprawdzeniu prac wyłoniła zwycięzców w 3 kategoriach wiekowych:
szkoły podstawowe:
1 miejsce – Michał Golis SP nr 7
2 miejsce – Adrianna Guzek SP nr 7
3 miejsce – Weronika Tomanik SP w Łyszkowicach;

gimnazja:
1 miejsce – Monika Brytkowska Gimnazjum w Bielawach
Wiktoria Kowalczyk Gimnazjum w Błędowie
2 miejsce – Konrad Mika Gimnazjum Pijarskie Królowej Pokoju
3 miejsce – Sylwia Perzyńska Gimnazjum w Łyszkowicach;

szkoły ponadgimnazjalne:
1 miejsce – Katarzyna Śliwińska I LO
2 miejsce – Jakub Krysicki I LO
3 miejsce – Michał Szwarocki ZSP nr 4
Dominika Wasiak Liceum Pijarskie Królowej Pokoju.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło dnia 07 kwietnia 2014 r. w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu w ramach obchodów 100. rocznicy śmierci Józefa Chełmońskiego.
Zwycięzcy uhonorowani zostali nagrodami ufundowanymi przez I LO , Powiatową Bibliotekę Publiczną i Muzeum w Łowiczu. Były to karty upominkowe , albumy i wydawnictwa książkowe, dyplomy pamiątkowe. Pozostali uczestnicy konkursu, czyli:

• Kamil Płuska SP w Błędowie,
  •  Łukasz Płuska SP w Błędowie,
  •  Agata Kruk SP w Łyszkowicach
  •  Kamila Franaszek ZSP w Błędowie,
  •  Sylwester Wójcik Gimnazjum w Łaguszewie,
  •  Karolina Jóźwiak Gimnazjum w Sobocie,
  •  Michał Malejka Gimnazjum w Kocierzewie Płd.
  •  Zuzanna Kłos Gimnazjum Nr 2 w Łowiczu
  • Anna Szczęsna Gimnazjum Nr 4 w Łowiczu
  • Weronika Siejka Gimnazjum w Kocierzewie Płd.
  • Paulina Redo Gimnazjum w Łyszkowicach
  • Mariusz Sołtysiak. Gimnazjum w Łaguszewie
  • Magdalena Dylik Gimnazjum w Sobocie
  • Weronika Plichta Gimnazjum Pijarskie Królowej Pokoju
  • Kamila Charążka Gimnazjum Nr 2 w Łowiczu
  • Patrycja Skrzypczyńska Gimnazjum w Bielawach
  • Anna Sobolewska Liceum Pijarskie Królowej Pokoju
  • Jakub Milczarek ZSP nr 4

otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki książkowe poświęcone życiu i twórczości Józefa Chełmońskiego. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, a ogłoszeniu wyników towarzyszyły gromkie brawa zgromadzonej publiczności.

P1080905 P1080908
P1080909 P1080910