Konkurs Historyczny „Żołnierze Wyklęci – obudźcie Polskę”

W dniu 22 listopada 2016 roku odbył się w naszej szkole pierwszy etap trzyetapowego Konkursu o zasięgu wojewódzkim „Żołnierze Wyklęci – obudźcie Polskę”

Wzięło w nim udział 15 uczestników z klas 1-3. To uczniowie szczególnie zainteresowani historią Żołnierzy Wyklętych, Tych, którzy ginęli za wolność i niepodległość naszej ojczyzny. W czwartej już edycji konkursu organizowanego pod patronatem łódzkiego oddziału IPN oraz polskich parlamentarzystów Posła na Sejm RP pana Piotra Polaka i Senatora RP pana Przemysława Błaszczyka, laureaci uzyskali bardzo dobre wyniki. Dwoje z najlepszymi wynikami walczyło w dogrywce o drugie miejsce. Trójka najlepszych została zakwalifikowana do drugiego etapu – etapu regionalnego. Przedstawiciele Komisji Konkursowej w towarzystwie pani Dyrektor Elżbiety Skonecznej wręczyli dyplomy, nagrody książkowe i pogratulowali uczestnikom.

Zwycięzcami pierwszego etapu Konkursu „Żołnierze Wyklęci – obudźcie Polskę” zostali: Piotr Bury kl. 3b, Sebastian Kowalski kl. 3a, oraz Zyta Szadkowska kl. 1c.

wyk-0

Opiekunami młodzieży byli: p. Joanna Skoneczna-Sałuda i p. Paweł Salamondra