Konkurs Historyczny „Żołnierze Wyklęci – Obudźcie Polskę”

W dniu 4 stycznia 2018 roku odbył się szkolny etap piątej edycji konkursu „Żołnierze Wyklęci – Obudźcie Polskę”.Jest on organizowany dla szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego przez grupę parlamentarzystów na czele z posłem na Sejm RP panem Piotrem Polakiem oraz senatorem RP panem Przemysławem Błaszczykiem.

W konkursie w naszej szkole wzięło udział 15 uczestników z klas 1-2. To uczniowie szczególnie zainteresowani problematyką walki o wolność i niepodległość naszej ojczyzny – walki Żołnierzy Wyklętych ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce.

Uczniowie zmierzyli się z 30 pytaniami testu, a trójka najlepszych została zakwalifikowana do drugiego etapu – etapu regionalnego. Przedstawicielka Komisji Konkursowej pani Dorota Więckowska w towarzystwie pani Doroty Dziekanowskiej wręczyła dyplomy, nagrody książkowe i pogratulowała uczestnikom.

Zwycięzcami pierwszego etapu Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Obudźcie Polskę” zostali: Aleksandra Pawelec kl. 1d, Szymon Salamondra kl. 2a oraz Szymon Szaleniec kl. 2d. Przebieg konkursu i przygotowanie młodzieży nadzorowała p Joanna Skoneczna-Sałuda. Zwycięzcom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!