Klub Historyczny im. Armii Krajowej oddał Hołd Żołnierzom Wyklętym

Odpowiadając na apel, m.in. Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, Klub Historyczny im. AK działający przy naszej szkole podjął decyzję o uczczeniu Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – zorganizowano wystawę i spotkanie z panem Wojciechem Gędkiem, jednym z twórców łowickiej „Solidarności”, internowanym w stanie wojennym.

Od 1 marca 2012 uczniowie szkoły mogli oglądać wystawę poświęconą polskiemu powojennemu podziemiu niepodległościowemu. Opiekun Klubu p. Joanna Skoneczna-Sałuda uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających żołnierzy drugiej konspiracji niepodległościowej, które odbyły się przy pomniku „Synom Ziemi Łowickiej Bojownikom o Niepodległość” w tym samym dniu.

W dniu 22 marca 2012 odbyło się spotkanie z panem Wojciechem Gędkiem, działaczem łowickiej „Solidarności”, w którym uczestniczyli uczniowie kl. 1e i 2e oraz panowie Jerzy Wojda (członek Szarych Szeregów) i Janusz Dyl (działacz Solidarności).
Spotkanie rozpoczęto uroczystym przypomnieniem przysięgi, jaką składali żołnierze Armii Krajowej. „Wyklęci przez świat żołnierze II RP walczyli jeszcze długo po wojnie
o niepodległe państwo, płacili za to wysoką cenę – długoletni pobyt w więzieniu lub śmierć” o czym mówił zaproszony gość, dodając, iż nie wolno nam o tym zapomnieć.
Członkowie Klubu i uczniowie naszej szkoły organizując wystawę i uczestnicząc w tej ciekawej lekcji historii, chcieli oddać hołd tym wszystkim, którzy przelali krew w obronie Ojczyzny.