Klasy 1c i 2c na wycieczce sfinansowanej przez WFOŚiGW

5 czerwca 2019 r.. uczniowie klas 1c i 2c pod opieką pań: Agnieszki Piorun i Urszuli Tworek pojechali na wycieczkę do Łodzi. Zwiedzili tam Palmiarnię i Muzeum Geologiczne Wydziału Nauk Geograficznych. Był to wyjazd sfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Pierwszym celem wycieczki była Palmiarnia, która jest uznawana za jeden z najnowocześniejszych budynków w Europie. Uczniowie wraz z przewodnikami zobaczyli najróżniejsze gatunki roślin występujące w poszczególnych strefach klimatycznych Ziemi. Obiekt ten spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczniów.
Następnie licealiści udali się do Muzeum Geologicznego, gdzie mieli okazję zobaczyć skamieniałości, skały pochodzące z wielu zakątków świata, a nawet minerały świecące w ciemności.
Na koniec wycieczki uczniowie oczywiście mieli chwilę na relaks, wrócili do Łowicza zadowoleni, jednogłośnie przyznali, że najbardziej podobała im się Palmiarnia.

Tekst: Milena Górczyńska, Dominika Siekiera, Natalia Wołek, Weronika Matuszewska, Julia Błaszczak – kl.1c
Fot. U. Tworek oraz uczniowie z kl. 1c