„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat…”.

W czerwcu 2012 roku, Miejska Biblioteka im. A. K. Cebrowskiego w Łowiczu ogłosiła dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich Łowicza i powiatu łowickiego konkurs plastyczno-fotograficzny pn. „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat…”.

Głównym celem konkursu było przybliżenie idei i działań głoszonych przez Janusza Korczaka na rzecz praw dziecka w Roku Janusza Korczaka, popularyzacja działań plastycznych i fotograficznych, rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności wypowiedzi artystycznej, a także stworzenie uczestnikom konkursu możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych.

Na konkurs wpłynęło w sumie 194 prac od 192 autorów, w tym 142 prace plastyczne i 52 prace fotograficzne.

26 października 2012 r. Komisja Konkursowa w składzie: Aldona Zając – artysta plastyk, Jacek Rutkowski – grafik, kustosz Muzeum Guzików, Dorota Pietrzkowicz – pracownik biblioteki dokonała oceny złożonych prac i wyłoniła laureatów konkursu.

Uczennica naszej szkoły – ALEKSANDRA PŁÓCIENNIK (kl. 2a) – zdobyła nagrodę w III grupie wiekowej (14 -24 lata) za prac fotograficzną pt. „Pół pocałunku”.

Laureatce serdecznie gratulujemy!!!