IX edycja konkursu TURBOLANDESKUNDE

Za nami etap szkolny IX edycji konkursu TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.  W miniony piątek aż 16 trzyosobowych zespołów wzięło udział w teście sprawdzającym wiedzę na temat Szwajcarii. Pytania nie były łatwe i dotyczyły geografii, polityki, historii, kultury, sportu. Trzeba się było też wykazać znajomością tradycji szwajcarskich i różnych ciekawostek związanych z tym interesującym krajem.

I miejsce zajął zespół z klasy 3b:
Tymoteusz Guz
Miłosz Melnarowicz

Szymon Zagajewski

Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom, którzy będą reprezentować naszą szkołę w etapie regionalnym. Warto przypomnieć, że to już drugie zwycięstwo tego zespołu. W ubiegłym roku w konkursie poświęconym Austrii ci sami uczniowie wygrali etap szkolny i uczestniczyli z sukcesem w rywalizacji na poziomie regionalnym.

II miejsce-zespół z klasy 2b:
Michał Auguścik
Bartosz Kapuściński
Kuba Surma

III miejsce-zespół z klasy 2b:
Katarzyna Działak
Julia Owczarek
Katarzyna Piasecka

Gratulacje dla wszystkich uczestników!