Inauguracja roku szkolnego 2024/2025.

Uroczystą Mszą św. o godzinie 8:00, a następnie spotkaniem na sali gimnastycznej rozpoczął się nowy rok szkolny 2024/2025 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu.

Po odśpiewaniu hymnu Polski, społeczność szkoły uczciła minutą ciszy 85 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz 80 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pani Dyrektor Dorota Dziekanowska- Słoma powitała przybyłych nauczycieli, uczniów i pracowników obsługi. Szczególne słowa powitania skierowała do uczniów klas 4, życząc im owocnego przygotowania do przyszłorocznych matur

oraz do uczniów kl. 1, którzy rozpoczynają w liceum kolejny etap swojej edukacji.

Ważną chwilą w czasie inauguracji było wręczenie 12 najlepszym uczniom, którzy osiągnęli na zakończenie poprzedniego roku szkolnego średnią ocen 5,00 i więcej, „srebrnych tarcz”.

Po skończonej uroczystości młodzież wraz z wychowawcami udała się do sal lekcyjnych na spotkania organizacyjne.

„Coś się kończy, coś się zaczyna” –  to często powtarzana sentencja, mówiąca o zamykaniu pewnego etapu życia. I właśnie bardzo dobrze, że tak jest, bo to szansa na nowe doświadczenia, znajomości, może przyjaźnie, a nawet miłość,  zdobywanie wiedzy i umiejętności, a przez to wzrastanie w mądrości. Niech rozpoczynający się rok szkolny będzie dla całej naszej społeczności takim właśnie czasem.