III Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie Discover Canada 2016

Niewątpliwy sukces w Konkursie odniosła nasza uczennica Aleksandra Jakubik!

Szkolny etap konkursu odbył się 17 listopada 2015 r. Uczniowie musieli rozwiązać bardzo szczegółowy, 90 minutowy test z kultury, języka, geografii i historii Kanady.

Osobą, która zakwalifikowała się do II etapu jest Aleksandra Jakubik, uczennica klasy 3e. Należy podkreślić, że Ola jest jedyną osobą z województwa łódzkiego, która po pokonaniu ponad 1000 uczestników została półfinalistką tego prestiżowego konkursu!!

11 marca 2016 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych w Sosnowcu odbył się II etap konkursu.

Podczas tego etapu Aleksandra napisała pracę pisemną na jeden z trzech wylosowanych tematów; (120 minut – 540-660 słów) (przed udziałem w II etapie, Ola musiała napisać 8 esejów na wcześniej ogłoszone tematy; prace były konsultowane z i sprawdzane przez nauczyciela języka angielskiego) oraz test składający się z krótkich pytań otwartych dotyczących tematyki esejów, jak również bieżących informacji kulturowych i politycznych; (60 minut – 35 pytań otwartych)

Wyniki II etapu zostały ogłoszone 21 marca 2016 r.

Aleksandra Jakubik zajęła 18 miejsce na 35 uczestników półfinału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie ‘Discover Canada 2016’!! Jest to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę fakt, jak bardzo sprofilowany jest to konkurs o kraju, którego nie ma w programie nauczania szkoły ponadgimnazjalnej.

Gratulujemy Oli wyniku i zachęcamy pozostałych uczniów naszej szkoły do udziału w kolejnych edycjach konkursu o Kanadzie!

Opiekunem Oli jest nauczyciel języka angielskiego pan Sylwester Pawlak.