I LO mistrzem powiatu łowickiego

Zespół uczniów I LO w Łowiczu, prowadzony przez Michała Adamczyka, zajął w środę, 13 kwietnia, pierwsze miejsce w turnieju Powiatowej Licealiady Szkolnej w piłce nożnej chłopców.

Osiem zespołów rywalizowało w środę, w zorganizowanym na boisku sportowym Orlik przy ul. Bolimowskiej 15/19b w Łowiczu, turnieju Powiatowej Licealiady Szkolnej w piłce nożnej chłopców, dopingowanych przez dużą grupę kibiców. Tytuł mistrza i awans do rozgrywek rejonowych wywalczyła ekipa z I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu.

Rywalizacja w dwóch grupach, mających na celu wyłonienie najlepszych zespołów była bardzo wyrównana. Do meczu finałowego oprócz drużyny I LO weszli podopieczni  Tomasza Czubaka z ZSP 4 Łowicz. Tym razem „Chełmon” pewnie pokonał rywala, osiągając na koniec wynik 4:0.

Bardzo zacięta walka toczyła się pomiędzy zespołami, które uplasowały się na drugich miejscach w swoich grupach. O wygranej zadecydowały dopiero rzuty karne, w których skuteczniejszy okazał się Zespół Szkół Ponadpodstawowych CKZ nr 2 w Łowiczu, pokonując Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łowiczu 2:0.

W skład zwycięskiej drużyny weszli: Bartosz Wojciechowskiego, Jonatan Politowicz, Paweł Golis, Jakub Rychlewski, Maksymilian Czeczko, Szymon Ambroziak, Marcel Pawlaczyk, Szymon Zagajewski, Mateusz Macho, Miłosz Kowalski i Mateusz Motyl – nauczycielem w-f jest Michał Adamczyk.