„Historia nie musi być nudna”

W dniach 14 i 15 września br. uczniowie naszego Liceum wraz z nauczycielami uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii.

Był nią projekt „Innowacyjna historia – nowoczesne technologie w służbie edukacji” przygotowany przez Fundację „Arte Et Marte” oraz Ministerstwo Edukacji  i Nauki. Udaliśmy się do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2, który był gospodarzem wydarzenia, użyczając zaplecze lokalowe.

Czekała tam na nas innowacyjna przestrzeń VR-owa i oryginalna lekcja historii w postaci pokazu filmów historycznych o dwóch niezwykle istotnych wydarzeniach: „Kartka z Powstania” (Powstanie Warszawskie) oraz „Wiktoria 1920” (wojna polsko-bolszewicka). Nowoczesna technologia i wirtualna rzeczywistość pozwoliły znaleźć się

w centrum akcji, poczuć emocje bohaterów i zrozumieć ich heroiczną postawę. Było to niezwykłe doświadczenie zarówno dla młodzieży jak i nauczycieli.

Koordynatorem odpowiedzialnym za logistykę projektu na terenie naszej szkoły

była nauczycielka historii pani Joanna Skoneczna – Sałuda.