Grupa uczniów rozszerzających informatykę z klasy IIb na Politechnice Warszawskiej

Uczniowie, którzy rozszerzają informatykę z klasy 2 b uczestniczyli 10 stycznia w warsztatach w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii na Politechnice Warszawskiej. Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej prof. Dariusz Gotliba przeprowadził wykład na temat geoinformatyki i zasadach przeprowadzania konkursu z geoinformatyki o  indeks Politechniki Warszawskiej. Omówił zasady przeprowadzania konkursu i nagrodach.

W drugiej części odbyły się warsztaty prowadzone przez przedstawiciela firmy Globema Bartosza Lecha na temat serwisów programistycznych Google pokazujące jak w prosty sposób można zaprogramować narzędzia które mogą być wykorzystane do gier, aplikacji i wizualizacji danych geograficznych dzięki Google Maps Api. Uczniowie byli bardzo zainteresowani  programowaniem z GoogleMaps. i  chcieliby się dalej rozwijać w tym kierunku.