Goście ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu w pracowni fizycznej i komputerowej I LO w Łowiczu

Uczniowie  z ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu uczestniczyli w zajęciach otwartych z fizyki i informatyki w I LO w Łowiczu. W pracowni fizycznej grupa ośmioklasistów i  uczniów 3 klasy gimnazjum zainteresowanych fizyką uczestniczyła w zajęciach z zakresu elektromagnetyzmu. Nasi goście zapoznali się ze sposobami elektryzowania ciał i własnościami ciał naelektryzowanych, budową i własnościami połączeń szeregowych i równoległych w obwodach elektrycznych, cieplnymi efektami przepływu prądu i sposobami wzbudzania prądu indukcyjnego. Nasi młodsi koledzy samodzielnie wykonywali ćwiczenia i pomiary, robiąc to z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem.

W pracowni informatycznej uczestniczyli w zajęciach z grafiki komputerowej. Uczniowie samodzielnie projektowali animacje komputerowe, w tym wirującą kulę, falowanie obiektów, wykonywali trójwymiarowe teksty. Z dużym zapałem wykonywali zadania i z satysfakcją obserwowali efekty swojej pracy.

Było to kolejne  coroczne spotkanie uczniów SP nr 2 z fizyką i informatyką w I LO.  Dziękujemy za wizytę i mamy nadzieję na dalszą współpracę ze Szkołą Podstawową nr 2 w Łowiczu, licząc, że wielu jej absolwentów stanie się uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im Józefa Chełmońskiego w Łowiczu.

Fotografie i tekst Jolanta Rybicka, Marek Rybicki