Finaliści konkursu „Fascynująca Fizyka”

15 grudnia 2017 roku odbył się III etap XIV Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka” organizowanego przez Politechnikę Łódzką i Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki.
Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie: Łukasz Klimkiewicz i Sylwester Wójcik z klasy 3b oraz Piotr Marszałek z klasy 3a. Konkurs odbył się na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. W tym przedostatnim etapie, zwanym finałem teoretycznym, wzięło udział 60 uczniów i w ciągu 2 godzin mieli do rozwiązania 6 wieloetapowych zadań strukturalnych, trudnych, nietypowych i wykraczających poza zakres programowy fizyki w szkole ponadgimnazjalnej.
Opiekunem uczniów jest nauczyciel fizyki  w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu p. Marek Rybicki.
Gratulujemy Naszym Uczniom udziału w tym finale i czekając na wyniki życzymy Łukaszowi, Sylwestrowi i Piotrowi awansu do finału doświadczalnego i dalszych sukcesów w fizyce, w tym na maturze.