Finał XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego

3 czerwca w Łodzi miał miejsce finał XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego, którego pomysłodawcą był ś.p. Maciej Zięba OP. To obecnie największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy

o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Projekt ten realizowany przez Instytut Tertio Millennio z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży. Głównym celem inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II. Nasza szkoła wzięła w nim udział po raz pierwszy i to od razu z dużym sukcesem. W I etapie wzięło udział 171 uczniów, do etapu II zakwalifikowało się 32 uczniów, następnie do etapu III, który polegał na napisaniu eseju na wybrany temat, aż 6 uczniów. Największy sukces osiągnęła Julia Kocus z kl. 3 a, która w IV – ostatnim – etapie przed komisją finałową ustnie obroniła swoją pracę, zajmując ostatecznie 5 miejsce w finale wojewódzkim.  Serdecznie gratulujemy Julce, a ja, ze swej strony, bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.