DZIEŃ SYBIRAKA

Tradycyjnie w murach naszej szkoły odbyło się spotkanie poświęcone obchodom Dnia Sybiraka. Uczniowie chcieli w ten sposób oddać hołd ludziom zesłanym do Kazachstanu i na Syberię, których krew i łzy przesiąkły każdy skrawek tej nieludzkiej ziemi, a także oddać hołd łowickim Sybirakom.

W tym roku spotkanie miało charakter kameralny ze względu na panującą pandemię. Uczestniczyli w nim tylko uczniowie naszej szkoły z klas pierwszych wraz z opiekunami. Była to dla nich szczególna lekcja historii, dzięki której mogli poznać kolejną dramatyczną kartę z dziejów naszego narodu.

Uroczystość przygotowała klasa 3ap, pod kierunkiem p. Dominiki Kowalczyk i p. Pawła Salamondry. Prezentację i recytację wierszy wzbogaciły pieśni patriotyczne wykonane przez szkolny Chór Józefa.

tekst: Julia Sałuda