DZIEŃ OTWARTY WYDZIAŁU FILOLOGICZNEGO UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO

31.03.2023 r. uczniowie naszego liceum (nie tylko z klas humanistycznych) uczestniczyli w Dniu Otwartym Uniwersytetu Łódzkiego. Wydział Filologiczny dysponuje najliczniejszą ofertą kierunków na całym UŁ. Oprócz filologii polskiej i języków nowożytnych, można studiować: dziennikarstwo, filologię klasyczną, kulturoznawstwo, logopedię, lingwistykę, translatorykę, filmoznawstwo, wiedzę o mediach i wiele innych kierunków, w tym, całkiem nowy – twórcze pisanie.

Nasi uczniowie, oprócz zwiedzania stoisk informacyjnych, na których mogli zapoznać się z ofertą uczelni, mieli również okazję uczestniczyć w dwóch interesujących wykładach. Pierwszy nosił tytuł zaczerpnięty z Odysei – „Męża głoś, Muzo, wielce obrotnego… — eposy Homera i inne tradycje Grecji archaicznej” – i przybliżał postać antycznego pieśniarza oraz wprowadzał w starożytne zwyczaje ucztowania, którym towarzyszył rozwój poezji. Podczas drugiego wykładu, prowadzonego przez profesora pochodzącego z Włoch, uczniowie mogli dowiedzieć się więcej na temat tego kraju, zwyczajów oraz języka.

Wyjazd był bardzo inspirujący i mógł okazać się dla niektórych pomocnyw rozwianiu wątpliwości dotyczących dalszej ścieżki kształcenia.