Drugi etap „Fascynującej Fizyki” online

Nietypowy drugi etap międzyszkolny XVII edycji Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka” odbył  się w poniedziałek 16 listopada 2020 r. na platformie infimat Politechniki Łódzkiej.

11 uczniów Naszego Liceum od godziny 12.00 do 14.00 rozwiązywało online zadania konkursowe z fizyki przygotowane przez organizatorów konkursu  tzn. Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki  Politechniki Łódzkiej oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki.

W tym etapie konkursu należało rozwiązać dziesięć nietypowych, trudnych i wieloetapowych zadań, z których każde składało się z kilku podpunktów. Mimo, że uczestnicy poznali swoje indywidualne wyniki już wkrótce po konkursie, to na listę zakwalifikowanych do trzeciego etapu musimy poczekać.

W zmaganiach konkursowych z I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu wzięli udział najlepsi uczestnicy poprzedniego etapu szkolnego:

–  Michał Jabłoński, Krzysztof Mróz, Mateusz Guzek, Marceli Gradek,
Przemysław Kołodziejczyk z klasy 3b,

– Łukasz Olejniczak z klasy 3a,

– Franciszek Rześny, Tomasz Pęśko, Krzysztof Wojtysiak z klasy 2bg,

– Piotr Maciak z klasy 2bp,

– Dominik Wilk z klasy 2 cyber.

Uczestnikom życzymy awansu do trzeciego etapu czyli finału teoretycznego i dalszych sukcesów, nie tylko z fizyki.

Marek Rybicki, nauczyciel fizyki