Dni Kultury Niemieckiej

W dniach 11.-13. października 2014 w Łowiczu odbywały się Dni Kultury Niemieckiej, w ramach których zorganizowano koncerty, pokazy filmów, warsztaty językowe, a także degustację tradycyjnych kiełbasek.Główną uroczystość, odbywająca się w Sali Barokowej łowickiego muzeum, zaszczyciła swą obecnością licząca ponad 40 osób delegacja z Colditz – naszego miasta partnerskiego. Nie zabrakło tam uczniów naszej szkoły, którzy uczą się języka niemieckiego i chętnie śpiewają piosenki po niemiecku.
Podczas uroczystości wystąpili: zespół muzyczny „Die Gewinner”, który powstał w ubiegłym roku szkolnym i z powodzeniem zadebiutował na Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej w Łodzi, a także laureatka tego samego konkursu Marcelina Olak, której akompaniowali Anna Markowska (fortepian) i Kacper Płacheta (gitara) oraz Kinga Gajda przy akompaniamencie Krzysztofa Zająca (gitara). Nasi uczniowie śpiewali po niemiecku piosenki z repertuaru LaFee, Christiny Stürmer i zespołu Eisblume. Ich występ bardzo się podobał, zrobił wrażenie zwłaszcza na niemieckiej publiczności i został nagrodzony rzęsistymi oklaskami.

kultura 1 kultura 2
kultura 3 kultura 4