Nasi uczniowie uczestniczyli w uroczystościach obchodów Święta Wojska Polskiego

15 sierpnia 2021 r. delegacja naszej szkoły wraz ze sztandarem uczestniczyła w uroczystościach obchodów Święta Wojska Polskiego, ustanowionego z okazji Bitwy Warszawskiej z 1920 r.  101 rocznica zwycięskiej walki Polaków w czasie wojny polsko-bolszewickiej stała się okazją do oddania czci tym wszystkim, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Podrzecznej, a następnie władze powiatu łowickiego i miasta Łowicza, przedstawiciele duchowieństwa, delegacje szkół, stowarzyszeń,  partii politycznych, organizacji społecznych oraz kombatantów w uroczystej procesji przeszli do Bazyliki Katedralnej w Łowiczu, gdzie wszyscy uczestniczyli we Mszy św. celebrowanej przez ks. bp Wojciecha Osiala.  Po zakończeniu Mszy św. zebrani na uroczystości przeszli pod pomnik Synów Ziemi Łowickiej Bojownikom o Niepodległość, gdzie oddali hołd poległym w  walce o wolność Polakom w różnych okresach naszej historii. Uroczystości zakończyły się przy pomniku papieża Jana Pawła II.