Chełmoński coraz wyżej na podium!

Laureaci I miejsca Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK z etapu miejskiego zmierzyli się ze szkołami z województwa łódzkiego dnia 18 maja 2013 roku w Zgierzu.Do zawodów zakwalifikowało się dziewięć szkół z całego województwa. Każda drużyna miała za zadanie zaprezentować swoje umiejętności w dziewięciu różnych sytuacjach. Niemal wszystkie wymagały udzielenia pierwszej pomocy, jedna – rozwiązania testu teoretycznego. Każda z nich trwała 7-10min. Oceniane były umiejętności praktyczne, wiedza z zakresu pierwszej pomocy i prawa humanitarnego oraz współpraca w zespole.

Wszystkie symulacje były bardzo realistyczne. Na scenkach było m.in. porwanie i więzienie młodej dziewczyny, która była w opłakanym stanie fizycznym jak i psychicznym, wypadek komunikacyjny, potrącenie dwójki rowerzystów, ciało obce w ręku, złamanie nogi, atak serca u kierowcy, użądlenie przez osę osoby uczulonej, postrzelenie dwóch mężczyzn, pogryzienie chłopca przez psa, różnego rodzaju paniki, zatrucie trującym gazem, przedawkowanie leków przez dziewczynę itd.

Chełmoński w etapie wojewódzkim stanął na podium, zajmując II miejsce. Puchar, medale oraz drobne upominki otrzymali :
Kinga Pachowska (3c),
Patrycja Klimczak (2d),
Jarosław Golis (3c),
Aleksander Rześny (2a)
Łukasz Wójcik (3b) (kapitan zespołu).
W skład wchodzą w większości już absolwenci naszej szkoły, jednak mamy nadzieję, że kolejne roczniki będą godnymi reprezentantami. Gratulujemy!