CHEŁMONALIA 2022

Dnia 21 marca, po trzyletniej przerwie,  w Naszej Szkole odbyły się  Chełmonalia. To kluczowe wydarzenie z wieloletnią tradycją  łączy w sobie:  obchody imienin patrona  – Józefa Chełmońskiego, integrację uczniów klas pierwszych oraz wspólną  zabawę w związku z pierwszym dniem wiosny.

Tematem tegorocznych  Chełmonaliów były wylosowane przez uczniów klas pierwszych bajki/filmy: 1a – „Coco”, 1b – „Shrek”, 1c – „Król Lew”, 1d – „Harry Potter”. Pierwszoklasiści brali udział aż w 5 konkurencjach a ich zmagania oceniało jury w składzie: p. Dorota Dziekanowska-Słoma (Dyrektor), p. Dominika Kowalczyk – nauczycielka języka polskiego,  Laura Kruszczyńska (przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego) oraz Kinga Olczyk uczennica klasy 2a.

W pierwszej kolejności jury oceniało potrawy nawiązujące do motywu przewodniego wylosowanej bajki. Następne były występy artystyczno-wokalne, również inspirowane w/w bajkami.. Kolejną konkurencją był quiz wiedzy o Józefie Chełmońskim – „POSTAW NA CHEŁMON”. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w pojedynku  logicznego myślenia w Escape Roomach oraz w konkurencji kreatywności na projekt mundurka szkolnego. W przerwach zmagań wszyscy obecni na sali dali się ponieść tanecznym rytmom ‘Just Dance’ oraz wspólnie, w formie karaoke, wyśpiewali znane przeboje.

Zwycięzcami  Chełmonaliów 2022 została klasa 1a. Serdecznie gratulujemy! Trzymamy też kciuki, bowiem przywilejem zwycięzców jest organizacja Chełmonaliów w kolejnym roku szkolnym.

Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i cudowną atmosferęJ

Klasa 2a –  zwycięzca ubiegłorocznych Chełmonaliów, edycji online.