Chełmogala rozdania Oscarów 2018 – Święto Szkoły!

21 marca 2018 przywitaliśmy wiosnę w oscarowym stylu.

Tegoroczne Święto Szkoły organizowała klasa IIA pod opieką pani Eweliny Kapusty.

Chełmogalę otworzyli Oliwia Jankowska i Szymon Salamondra. Niebagatelną rolę miało również do odegrania Szacowne Jury!

Na Gali obowiązywały eleganckie stroje, a dodatkowo przedstawiciele każdej klasy pierwszej musieli zmienić swój wizerunek i wcielić się w postaci filmowe:

1A – Marylin Monroe, James Bond

1B – Hannah Montana, Jack Sparrow

1C – Elsa, Harry Potter

1D – Harley Quinn, Luke Skywalker

Każda klasa pierwsza rywalizowała w kilku konkurencjach, które sprawdzały ich wiedzę na temat Naszej szkoły, a także pokazały, jaka siła drzemie we współpracy.

„Pierwszaki” mieli za zadanie przygotowanie filmu o życiu szkoły. Wszyscy spisali się perfekcyjnie, jednak jury postanowiła przyznać 1. miejsce w tej kategorii klasie 1A, która zaprezentowała „Dzikie Chełmożycie”.

Jeszcze więcej emocji wzbudziły kolejne konkurencje, które były utrzymane w konwencji popularnych teleturniejów.

„Koło fortuny” dostarczyło wiele wrażeń i zagadek. Nie zabrakło także oczywiście pola „bankrut”.
„Głuchy telefon” okazał się szczególnie pocieszny dla widowni, uczestnicy z kolei niejednokrotnie tworzyli zupełnie nowe historie. Ostatnią konkurencją dla klas pierwszych była gra „Milionerzy” prowadzona przez Huberta Urbańskiego.

Dodatkowo galę uświetniły występy klas drugich, które wystawiły na scenie aranżacje znanych piosenek z autorskim tekstem!

Po burzliwych naradach, jury wyłoniło zwycięzców.

W kategorii „Najlepsza klasa II” 1 miejsce i klasową kropkę zdobyła klasa IID.

Chełmońskiego Oscara w kategorii „Najlepsza klasa I” otrzymała klasa ID.

W Szkolnym Konkursie „Życie i twórczość Józefa Chełmońskiego” bezkonkurencyjna okazała się  klasa 1A uzyskując tytuł Chełmoklasy, zaś indywidualnie najlepszy wynik uzyskała Jagoda Aniszewska z klasy 1A.

GRATULUJEMY!