BohaterON w I LO

W październiku, podobnie jak w zeszłym roku szkolnym, klasy pierwsze naszego liceum wzięły udział w projekcie edukacyjnym „BohaterON-włącz historię!”.

Celem powyższej inicjatywy jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego oraz promocja historii Polski XX wieku.

W ramach przedmiotu historia

i teraźniejszość zostały przeprowadzone lekcje tematyczne, których zwieńczeniem były zajęcia, podczas których uczniowie wcielali się w role powstańców i odgrywali konkretne kadry z powstania warszawskiego. Ponadto, nasi uczniowie pracując w grupach, dodali wpisy na portalu www.wpis.dumnizpowstancow.pl   – nowym, wirtualnym miejscu upamiętnienia bohaterów powstania warszawskiego.

Było to bardzo ciekawe doświadczenie integrujące klasy pierwsze oraz pozwalające ujawnić talenty aktorskie młodych ludzi. Działania zamierzamy kontynuować w kolejnych latach.

Koordynatorem projektu na terenie szkoły była p. Wioletta Pokora – nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie.