„Bliżej Teatru Wielkiego w Łodzi”

Już po raz trzeci uczniowie, nauczyciele oraz rodzice mieli okazję uczestniczyć w spektaklu teatralnym w ramach projektu  „Bliżej Teatru Wielkiego w Łodzi”, do którego nasza szkoła przystąpiła w obecnym roku szkolnym.  Tym razem na deskach teatru mogliśmy podziwiać kosmiczną baśń baletową pod intrygującym tytułem „Lamaila”.  Pomysłodawczynią tego niezmiernie barwnego i roztańczonego widowiska muzycznego, w którym wzięło udział 70 tancerzy baletu, akrobatów i uczestników programu edukacyjnego, była znana z mediów tancerka Ida Nowakowska. To jej zresztą kompozytor i reżyser spektaklu – Maciej Pawłowski – zadedykował powstały utwór sceniczny. Twórcy połączyli przedstawienie z program edukacyjnym, wykorzystując wiedzę astronomiczną. Tytułowa „Lamaila” bowiem istnieje naprawdę i jest to nazwa  jednej z gwiazd w gwiazdozbiorze Cassiopei (o numerze RRA 01h33m21.79 +60°40’12.2” dec 10.61 mag Cas).

Widowisko taneczne, które obejrzeliśmy w ostatnią sobotę było właściwie dla widzów od lat 5 do 102,  czyli, jak mawiał mieszkaniec innej, a znanej powszechnie planetoidy B 612 – Mały Książę, dla wszystkich dzieci, którymi byli kiedyś dorośli.

„Lamaila” oczarowała nas przede wszystkim swoją widowiskowością i efektowną scenografią, ale opowiadała również uniwersalną historię o sile miłości i zwycięstwie dobra nad złem.

A my już planujemy kolejny wyjazd. Tym razem wybierzemy się na operetkę „Noc

w Wenecji” Johanna Straussa.

Zapraszamy do udziału w projekcie.