Bartosz Tumielewicz finalistą XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

W sobotę, 9 kwietnia 2022 w auli Uniwersytetu Łódzkiego (Gmach Biologii) odbyły się zawody II stopnia XXXVII OWE. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 1a – Oliwia Dańczak i Szymon Materek oraz uczeń klasy 3cp – Bartosz Tumielewicz. Konkurs na szczeblu wojewódzkim składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Pierwsza  polegała na rozwiązaniu trudnego testu.

Spośród ponad 50 uczestników Olimpiady do części ustnej zakwalifikowało się 12, w tym Bartosz Tumielewicz. Druga część była dużym wyzwaniem dla olimpijczyków.

Po wylosowaniu zestawu sześciu pytań problemowych musieli oni zmierzyć się dodatkowo ze stresem, bowiem odpowiadali publicznie przed ośmioosobową Komisją Konkursową, nauczycielami i kolegami.

Bartosz wypadł bardzo dobrze i uzyskał tytuł finalisty. GRATULACJE!

Należy dodać, że nasi młodsi uczniowie również wypadli bardzo dobrze.

Uczestnicy wysłuchali interesującego wykładu pt. ,,Osobliwości przyrodnicze województwa łódzkiego”, który wygłosiła pani Katarzyna Krakowska, Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.