Awans ucznia I LO w Łowiczu do etapu okręgowego Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Wojciech Stawicki, uczeń klasy 4b I LO w dniu 13 stycznia 2024 będzie reprezentował naszą szkołę jako półfinalista Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. W etapie szkolnym uzyskał wystarczającą liczbę punktów, aby przejść do kolejnego etapu Olimpiady.  Zawody odbędą się na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Czym jest lingwistyka matematyczna? – Udział w Olimpiadzie nie wymaga specjalistycznej wiedzy lingwistycznej ani znajomości języków obcych, wystarczy umiejętność syntetycznego i analitycznego myślenia, formułowania i dedukcyjnego badania hipotez.

Sukces Wojtka jest tym większy, że Olimpiada Lingwistyki Matematycznej jest jednym z konkursów punktowanym w Rankingu Perspektyw oraz może ona zwalniać z postępowania rekrutacyjnego na niektóre wyższe uczelnie.

Gratulujemy sukcesu!!!

Życzymy powodzenia w etapie okręgowym.