Absolwent I LO i wykładowca Politechniki Warszawskiej z wizytą w naszej szkole

Pan dr inż. Tadeusz Daszczyński z Instytutu Elektroenergetyki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu, w dniu 15 marca 2024 r. spotkał się z uczniami klas politechnicznych 3b i 4b.
Na drugiej i trzeciej lekcji Pan dr inż. Tadeusz Daszczyński wygłosił wykład na temat elektroenergetyki. Przedstawił elektrownie szczytowo-pompowe, omówił problemy związane z gromadzeniem energii elektrycznej z OZE i wyłączeniami źródeł odnawialnych z sieci, zaprezentował badania laboratoryjne związane z prądami zwarciowymi i łukiem elektrycznym. Przedstawił również wybrane zagadnienia z fotowoltaiki i przykłady projektów badawczych dotyczących systemów elektroenergetycznych. Poznaliśmy również zastosowanie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w elektroenergetyce.
Pan dr inż. Tadeusz Daszczyński zaprezentował ofertę kształcenia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej na kierunkach: automatyka i robotyka, elektrotechnika, elektromobilność i informatyka stosowana.
Na koniec uczniowie zadawali liczne pytania prelegentowi i mieli okazje do wyjaśnienia interesujących ich zagadnień związanych z tematyką spotkania.
Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze wiele okazji do kolejnych spotkań i dalszej współpracy z naszym znakomitym Absolwentem.