I Liceum Ogólnokształcące

GEOGRAFICZNY SUKCES W KARTUZACH!

W dniach 17-19 czerwca 2026 r. w Kartuzach odbył się I Międzypowiatowy Konkurs Geograficzny🌍 „Regiony Naszych Przyjaciół Bez Tajemnic”. Powiat łowicki reprezentowali
uczniowie 👨‍🎓 naszego liceum: Oskar Baleja, Piotr Dróżka i Blanka Cytryńska pod opieką Pani Agnieszki Piorun – nauczycielki geografii w I LO. Piotr wywalczył srebro🥈 w klasyfikacji indywidualnej, a cała drużyna zajęła trzecie miejsce. Ogromne gratulacje!👏
A oto co o wyjeździe pisze młodzież:
„Konkurs składał się z dwóch etapów i oba sprawdzały naszą wiedzę na innych płaszczyznach. Cieszymy się zarówno z naszego grupowego sukcesu, jak i indywidualnego 2 miejsca Piotrka.
Cały wyjazd był super przeżyciem, przyjemnie było poznać mieszkańców innych powiatów.
Byliśmy bardzo serdecznie przyjęci, a przygotowane przez organizatorów atrakcje sprawiły, że będzie to niezapomniany pobyt.
Zdecydowanie najmilej wspominamy wejście na Wieżycę, czyli wzgórze morenowe, o którym często mówimy na lekcjach geografii.
Trzymamy kciuki, żeby w następnych latach nasi rówieśnicy osiągnęli przynajmniej podobny sukces !”