Uczniowie klasy 3b na Politechnice Warszawskiej

Na zaproszenie Absolwenta Naszej Szkoły p. dra inż. Tadeusza Daszczyńskiego grupa 11 uczniów z klasy 3b wraz z nauczycielem fizyki p. Markiem Rybickim uczestniczyła w zajęciach organizowanych przez Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej w piątek 19 maja 2023 r. Zapoznano nas z ofertą studiów na Politechnice Warszawskiej, w szczególności na Wydziale Elektrycznym.

Zwiedziliśmy też kilka laboratoriów i sale wykładowe oraz różne obiekty Politechniki Warszawskiej.

Poznaliśmy ulot czyli mechanizm powstawania trzasków w liniach wysokiego napięcia.
W laboratorium wysokich napięć mogliśmy obserwować i samodzielnie wywoływać wyładowania atmosferyczne pod wpływem wysokich napięć stałych, zmiennych i impulsowych.
W zakładzie techniki świetlnej zapoznaliśmy się z tzw. ruchomymi głowami oświetleniowymi wykorzystywanymi na koncertach i pomiarami własności optycznych różnych źródeł światła. Być może już za rok niektórzy uczestnicy naszej wycieczki będą studentami tej uczelni.