Sprzątanie cmentarza prawosławnego.

Uczniowie I LO pamiętają, że zmarli ,,żyją” tak długo, jak długo żywa jest pamięć o nich, dlatego 23 października wolontariusze: M. Motyl, W. Matyjas, J. Sałuda z 3ap, Z. Kołudzka, W. Kozanecka z 3bp oraz D. Milczarek z 3cyb z opiekunem J. Skoneczną – Sałudą aktywnie uczestniczyli w porządkowaniu prawosławnej nekropolii przy ulicy Listopadowej w Łowiczu.

Akcja sprzątania zapomnianego cmentarza kilka lat temu została zapoczątkowana przez nauczyciela historii p. Piotra Wysockiego, którego dzisiaj niestety nie ma już wśród nas, ale jego dzieło nadal jest kontunuowane. Inicjatywa ta to także oddanie hołdu płk.   Józefowi Rzodkiewiczowi – uczestnikowi insurekcji kościuszkowskiej, żołnierzowi Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego, pochowanemu na cmentarzu w 1828 roku.

Młodzież naszego liceum tradycyjnie przed 1 listopada zapali także znicze na grobach nauczycieli i pracowników szkoły. Paląca się świeca, tak jak i porządkowanie grobów to symbol, który pozwala uzmysłowić sobie, że nikt nie odchodzi zupełnie, a zmarli żyją w naszych wspomnieniach.