Konkursy Historyczne „Żołnierze Wyklęci – obudźcie Polskę” oraz „Chrześcijańskie Korzenie Zjednoczonej Europy”

W dniu 12 stycznia 2016 roku odbyły się w naszej szkole konkursy historyczne …
Były to: pierwszy etap trzyetapowego o zasięgu wojewódzkim Konkursu „Żołnierze Wyklęci – obudźcie Polskę” oraz Konkurs „Chrześcijańskie Korzenie Zjednoczonej Europy”.
W pierwszym konkursie wzięło udział 11 uczestników z klas 1-3, w drugim 10.
W Konkursie „Żołnierze Wyklęci – obudźcie Polskę” organizowanym pod patronatem łódzkiego oddziału IPN oraz polskich parlamentarzystów Posła na Sejm RP Piotra Polaka, Posła na Sejm RP Roberta Telusa i Senatora RP Przemysława Błaszczyka, laureaci uzyskali bardzo dobre wyniki. Dwoje z najlepszymi wynikami walczyło w dogrywce o drugie miejsce.
Zwycięzcami pierwszego etapu Konkursu „Żołnierze Wyklęci – obudźcie Polskę” zostali: Klaudia Milczarek kl. 3e, Sebastian Kowalski kl. 2a, oraz Piotr Bury kl. 2b.
Ta trójka najlepszych została zakwalifikowana do drugiego etapu (regionalnego), który odbędzie się 29 lutego 2016 r. w Łowiczu.

W jednoetapowym Konkursie „Chrześcijańskie Korzenie Zjednoczonej Europy” najlepszy wynik w szkole uzyskały: Natalia Kucińska kl. 2d, Agata Wieteska kl. 2b oraz Klaudia Milczarek kl. 3e.

Przedstawiciele Komisji Konkursowej w towarzystwie pani Dyrektor Elżbiety Skonecznej wręczyli dyplomy, nagrody książkowe i pogratulowali uczestnikom.
Opiekunami młodzieży byli: p. Joanna Skoneczna-Sałuda i p. Paweł Salamondra.
Zwycięzcom konkursu gratulujemy!