75 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Podczas uroczystości na cmentarzu przy ul. Listopadowej w Łowiczu młodzież naszej szkoły oddała hołd żołnierzom poległym w II Wojnie Światowej.
W przeddzień 75 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej 31 sierpnia 2014 roku, na cmentarzu żołnierskim przy ul. Listopadowej w Łowiczu odbyła się podniosła uroczystość.

Burmistrz Łowicza, pan Krzysztof Jan Kaliński wygłosił słowo wstępne, w ciepłych słowach przedstawił krótko historię niektórych żołnierzy września. Mszy Świętej Polowej przewodniczył ksiądz biskup Andrzej Franciszek Dziuba. Licznie zgromadzeni przedstawiciele władz samorządowych, kombatanci, młodzież i mieszkańcy Łowicza oddali hołd żołnierzom, składając kwiaty i zapalając znicze.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 2b i 2d, w uroczystościach patriotycznych brały udział obydwa sztandary: Szkoły i historyczny Armii Krajowej:

hołd 1 hołd 2
hołd 3