4 naszych uczniów w finale konkursu matematycznego „Matematyka Moja Pasja”

Z przyjemnością informujemy, iż 4 uczniów naszej szkoły, podopiecznych p. Anny Kucharek oraz p. A. Osiołkowskiej dostało się do finału konkursu
matematycznego „Matematyka moja pasja”:
– Dominik Wilk, uczeń klasy 4 cyber
– Daniel Milczarek, uczeń klasy 4 cyber
– Wojciech Stawicki, uczeń klasy 3b
– Szymon Jabłoński, uczeń klas 3b
I etap Konkursu Matematycznego „Matematyka Moja Pasja” organizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego odbył się 9.12.2022 r. w murach naszego liceum. Wzięło w nim udział 23 uczniów naszej szkoły. Jest to renomowany konkurs matematyczny cieszący się bardzo dużą popularnością wśród młodzieży. W I etapie uczniowie mieli do rozwiązania 12 zadań zamkniętych – testowych i 4 zadania otwarte z treści nauczania matematyki w klasach I-III szkół ponadgimnazjalnych o zwiększonej trudności. Finał odbędzie się 8 lutego w Łodzi, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.