XXII Zjazd Koleżeński

W sobotę, 5 października w I Liceum Ogólnokształcącym w Łowiczu miało miejsce szczególne wydarzenie – XXII Zjazd Koleżeński z okazji 110 rocznicy powstania Koła Wychowanków i Wychowanek, istniejącego przy naszym liceum od 1914 r. W bogatym programie spotkania znalazła się ciekawa propozycja artystyczna, którą był koncert zatytułowany „Barwy życia w piosence i poezji” w wykonaniu dwóch absolwentek naszej szkoły: dr Sylwii Strugińskiej-Wochowskiej, obecnie solistki Teatru Muzycznego w Łodzi oraz dr Moniki Mularskiej Kucharek – socjolożki i autorki wierszy. W programie znalazła się poezja śpiewana, utwory Anny German, przeboje musicalowe przeplatane poezją o jasnych stronach życia. Uczestnicy spotkania mogli także poznać dorobek i osiągnięcia szkoły na przestrzeni ostatnich 5 lat, który przedstawiła obecna p. Dyrektor Dorota Dziekanowska-Słoma. P. Dyrektor wspomniała także o ważnej uroczystości, która miała miejsce w poprzednim roku szkolnym, czyli o 590-leciu naszego liceum. Należymy bowiem do grona najstarszych szkół w Polsce, dlatego rocznicę założenia szkoły obchodziliśmy wyjątkowo uroczyście.
O godz. 16.00 wraz z uczestnikami zjazdu delegacja naszych uczniów i nauczycieli uczestniczyła w uroczystej Mszy św. w kościele O.O. Pijarów w Łowiczu, która została odprawiona w intencji
profesorów i wychowanków liceum.