Inauguracja roku szkolnego 2023/2024.

Uroczystą Mszą św. o godzinie 8:00, a następnie spotkaniem na sali gimnastycznej rozpoczął się nowy rok szkolny dla klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego. Po odśpiewaniu hymnu, rocznicę wybuchu II wojny światowej społeczność szkoły uczciła minutą ciszy. Pani Dyrektor Dorota Dziekanowska- Słoma powitała przybyłych nauczycieli, uczniów i rodziców. Przedstawiła nowych członków Rady Pedagogicznej i wychowawców klas 1.
Ważnym wydarzeniem było wręczenie najlepszym uczniom, którzy osiągnęli na zakończenie poprzedniego roku szkolnego średnią ocen 5,00 i więcej, „srebrnych tarcz”.
Po skończonej uroczystości młodzież wraz z wychowawcami udała się do sal lekcyjnych na spotkania organizacyjne.