WIOSENNE SADZENIE DRZEW

Korzystając z pięknej, wiosennej pogody, uczniowie klasy 1D i 2A wraz z opiekunami – p.Iwoną Kunicką-Kawszyn, p.Dominiką Kowalczyk i p.Tomaszem Piaseckim, sadzili drzewa w piątek, 13 kwietnia 2018r.

Akcja zorganizowana została przez Fundację PROLAS, która rozpoczęła swoją działalność w styczniu 2017 roku. Jej nadrzędnym celem jest naświetlanie problemu zanieczyszczonych miast, uświadamianie obywateli oraz dążenie do zwiększania powierzchni leśnych na terenie Polski.

Przewodnim hasłem akcji było „100 drzew staropolskich odmian na 100-lecie odzyskania niepodległości”.  Do zagospodarowania były 2 hektary obszaru. Uczniowie żwawo chwycili za szpadle i w szybkim tempie udało się zasadzić sadzonki drzew owocowych, orzechów i drzew iglastych. Dodatkową atrakcją, która uświetniła ten dzień była rywalizacja w sadzeniu drzew iglastych (bez użycia szpadli!).

Ta interesująca lekcja biologii wzbogaciła naszą wiedzę i z pewnością będzie stanowiła nieprzeciętną pamiątkę na przyszłość. Połączenie przyjemnego z pożytecznym okazuje się możliwym.