Zawody Okręgowe XXIV Olimpiady Filozoficznej

27 lutego 2012 r. w Ratuszu Miejskim w Łowiczu odbyła się druga, ustna część zawodów okręgowych XXIV Olimpiady Filozoficznej, w której wzięli udział nasi uczniowie.

Uzyskanie w tej części zawodów wymaganego progu punktowego, dawało kwalifikację do etapu centralnego OF. Uczestnicy odpowiadali w nim ustnie przed komisją (przewodniczący dr Mirosław Mylik z UKW) na wylosowany przez nich zestaw pytań. Ostatecznie kwalifikację do zawodów centralnych XXIV Olimpiady Filozoficznej, a tym samym status finalisty tej olimpiady, uzyskała czwórka uczniów „Chełmona” startująca w tym etapie, a są to:

• Dawid Domański – 1 miejsce w zawodach etapu okręgowego
  • Katarzyna Więcław – 2 miejsce w zawodach etapu okręgowego
  • Jakub Kowalik – 3 miejsce w zawodach etapu okręgowego
  • Ewa Szymańska

21 kwietnia 2012 r. w Warszawie, odbędą się zawody trzeciego stopnia (etap centralny) XXIV Olimpiady Filozoficznej. Czwórka naszych uczniów będzie w nich walczyć o tytuł laureata OF. Trzymamy kciuki!
Opiekunem naszych uczniów jest pan Jacek Wiśniewski.