Zawody II stopnia XLIII Olimpiady Biologicznej.

Uczniowie naszej szkoły Dominik Burzyński i Adam Muras uczestniczyli w zawodach okręgowych II stopnia Olimpiady Biologicznej.
„Olimpiada Biologiczna to ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych biologią. Aby wziąć udział w zawodach należy samodzielnie wykonać pracę badawczą a także wykazać się wiedzą obejmującą cały zakres nauczania biologii w liceum” – czytamy w informacji dotyczącej tej Olimpiady.
Zatem już samo zakwalifikowanie się do tych zawodów było osiągnięciem!
Dominik Burzyński – klasa 3c i Adam Muras – klasa 2c uczą się biologii w zakresie rozszerzonym, interesują się tą dziedziną wiedzy – obaj za udział w zawodach II stopnia otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Dominik Burzyński – 3c – otrzymał WYRÓŻNIENIE ZA PRACĘ BADAWCZĄ: „Wpływ ilości i sposobu nawożenia azotem na zdrowotność kukurydzy zwyczajnej (zea mays)”.

biol 1 biol 2

Serdecznie gratulujemy!