XXV Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Łowickiej na Jasną Górę

Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba – Ordynariusz Diecezji Łowickiej wystosował do każdej Szkoły, Dyrekcji, Nauczycieli, Wychowawców i Młodzieży list, w którym zaprosił Wszystkich Nas do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę.

„W tej jednej z ważniejszych chwil Waszego młodego życia chcę być razem z Wami, dlatego zapraszam Was oraz Waszych Rodziców, Kapłanów, Katechetów oraz Nauczycieli do wspólnego, ufnego powierzenia się w ręce Maryi podczas jubileuszowej 25. Pielgrzymki Maturzystów diecezji łowickiej na Jasną Górę, która odbędzie się naszym zwyczajem w sobotę przed Niedzielą Palmową, czyli 24 marca 2018 roku.

Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyć będzie hasło Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym . Niech zatem Duch Święty wspomaga Was w stawaniu się bohaterami własnego życia. Zachęcam do szczerej spowiedzi sakramentalnej, a przez to do pełnego uczestniczenia we Mszy świętej, jak również do skupienia podczas rozważań Drogi Krzyżowej, owocnego słuchania konferencji oraz z serca płynącej osobistej modlitwy, w której opowiecie Jezusowi i Jego Matce o Waszych młodzieńczych radościach i zmaganiach”.

Odpowiadając na to zaproszenie 70 osób z naszej szkoły, wraz z Nauczycielami i Księdzem katechetą udała się 24 marca o godz. 6.00 na pielgrzymką na Jasną Górę.

Wszyscy uczestniczyliśmy we wspólnej Drodze Krzyżowej, Mszy Świętej i wysłuchaliśmy konferencji. Był czas na osobistą modlitwę i prośbę o światło Ducha Świętego na czas egzaminów. Uczniowie naszej szkoły, nawet udzielili wywiadu do Radia Jasna Góra.

Ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że ta tradycja szkolna, wspólnego pielgrzymowania do Matki Bożej utrzyma się przez następne pokolenia. W tym roku z całej diecezji łowickiej , było nas 4000 maturzystów.

Niech nie zabraknie i Was przyszli maturzyści!!! Bo warto!!!