XVI Powiatowy Konkurs Ortograficzny

07 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Łowiczu ogłoszono wyniki XVI Powiatowego Konkursu Ortograficznego.

Konkurs odbył się w naszej szkole dokładnie miesiąc temu. Dyktando napisało 32 uczniów łowickich  szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież zmierzyła się z tekstem o uczciwości Pawła Łukowa „Szkoła wyłudzania”. Jednak żadnemu z uczestników nie udało się napisać dyktanda bezbłędnie, a tym samym nie wyłoniono „MISTRZA ORTOGRAFII”.

Komisja Konkursowa w składzie: Beata Bończak, Agnieszka Jarka i Dominika Kowalczyk postanowiła nagrodzić uczniów, którzy nie popełnili błędu ortograficznego, a jedynie nie poradzili sobie z interpunkcją. Przyznano 3 równorzędne nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Łowiczu. Otrzymali je:

• Aleksandra Jurkiewicz – I Liceum Ogólnokształcące,
  • Mateusz Jagiełło – II Liceum Ogólnokształcące,
  • Katarzyna Wojciechowska – I Liceum Ogólnokształcące.

Postanowiono również wyróżnić:

• Aleksandrę Filipowicz – Pijarskie Liceum Ogólnokształcące,
  • Kingę Jaros – ZSP nr 2.

Gratulujemy!