XIII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

Udział naszych uczniów XIII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego zakończył się sukcesem!

16 kwietnia 2016 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu odbył się XIII POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO organizowany pod patronatem Starostwa Powiatowego w Łowiczu.

W konkursie wzięło udział 13 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu łowickiego.

Uczniowie pisali 90 minutowy test sprawdzający ich wiedzę z zakresu gramatyki i leksyki języka angielskiego (słowotwórstwo, idiomy, transformacje, tłumaczenie fragmentów zdań, zadania wielokrotnego wyboru). Musieli także wykazać się wiedzą z zakresu kultury i historii Wielkiej Brytanii.

Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział:

Beniamin Maliński

Katarzyna Znajdek

Patrycja Sadowska

Beniamin Maliński – klasa 3a – został  laureatem I miejsca zdobywając na teście 80 punktów na 100!

Laureatką II miejsca została Katarzyna Znajdek – klasa 3d.

Patrycja Sadowska – klasa 3b – zajęła w konkursie IV miejsce.

Gratulujemy świetnych wyników!!! Młodzieżą opiekowali się: pan Sylwester Pawlak, pani Małgorzata Deka i pani Iwona Kunicka-Kawszyn