Wystawa „Tak powstawała Niepodległa”

Uczniowie naszej szkoły od 31 października 2018 r. mogą zapoznać się z wystawą poświęconą procesowi odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz dorobkowi II Rzeczypospolitej.  Została ona przygotowana przez nauczycieli historii, którzy skorzystali  z propozycji Biura Programu „Niepodległa”. To kolejna ważna lekcja historii poświęcona uczczeniu setnej rocznicy niepodległości Polski, ponieważ cytując słowa Józefa Piłsudskiego „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

Ekspozycja składa się z 11 plansz. Przedstawiają one wysiłki Polaków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości oraz osiągnięcia II Rzeczypospolitej. Tematy plansz:

• Walka o polską tożsamość do 1918 roku,
  • Polska budowana od nowa, czyli listopad 1918,
  • Polska mozaika,
  • Administracja i samorządność w pierwszych latach niepodległości,
  • Wyzwania systemu edukacji,
  • Nad książką, w kinie i przy radioodbiorniku,
  • Sportowy duch,
  • Piękne rzeczy,
  • Zdrowie i opieka medyczna
  • Architektura
  • W drodze ku nowoczesności, czyli inwestycje i rozwój.