Wystawa prac uczniów klas pierwszych wykonanych z … gipsu

Aby chemię na poziomie podstawowym opanować perfekcyjnie uczniowie klas pierwszych zdobywali wiedzę w sposób badawczy.

Jednym z celów nauczania chemii na poziomie podstawowym jest posługiwanie się zdobytą wiedzą w życiu codziennym. Proces twardnienia gipsu, który każdy pierwszoklasista opanowany mieć musi, warto wykorzystać również w sposób twórczy. Efektem zapoznawania się ze skałami i minerałami oraz materiałami pochodzenia naturalnego jest wystawa odlewów gipsowych, niezwykła, bo niezwykłe były pomysły naszych uczniów!

Z gipsu powstały bowiem kwiaty, misie, bałwanki, Mikołaje, ręce (zdrowe i pogryzione przez pszczoły), anioły, motyle, różne zwierzęta – czasem lekko zmodyfikowane genetycznie, piorun, sekator, skarbonka świnka, kuferek, mysz – taka do komputera, duszki, wykluwający się kurczak, nadgryziony donat, twarze, płaskorzeźby w stylu egipskim i serca (bo chemię kochają wszyscy)!

Wszystkim uczniom wykonanie pracy domowej przyniosło wiele radości!