WYNIKI IV MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O ROSJI

W dniu dzisiejszym odbył się w naszej szkole IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Rosji dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pod patronatem Starostwa Powiatowego w Łowiczu. Organizatorkami były nauczycielki języka rosyjskiego. W konkursie udział wzięło łącznie 46 uczniów z następujących szkół: Gimnazjum im.J. Chełmońskiego w Bielawach, Gimnazjum nr 2 im. J. Wegnera w Łowiczu, Pijarskie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Królowej Pokoju w Łowiczu, ZSP nr 4 w Łowiczu oraz I LO w Łowiczu. Konkurs miał charakter indywidualny, jednoetapowy. Polegał na rozwiązaniu testu w języku polskim. Pytania w tym roku dotyczyły geografii Rosji. Za cały test można było otrzymać maksymalnie 24 punkty. Dla zaproszonych gości przygotowano słodki poczęstunek.

Komisja konkursowa oceniła prace i wyłoniła zwycięzców:
Kategoria – GIMNAZJUM:
1. MIEJSCE – Zofia Błaszczyk – Pijarskie Gimnazjum Królowej Pokoju w Łowiczu
2. MIEJSCE – Anna Walczak – Gimnazjum nr 2 im. Jana Wegnera w Łowiczu
3. MIEJSCE – Klaudia Sapińska – Pijarskie Gimnazjum Królowej Pokoju w Łowiczu
Kategoria – SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA:
1. MIEJSCE – Grzegorz Maliszewski – I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu
2. MIEJSCE – Wioletta Kosmala – I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu
3. MIEJSCE – Mateusz Tonderski – I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!!!
Ewelina Kapusta, Dominika Kowalczyk.

wiosna 2014 074 wiosna 2014 066
wiosna 2014 068 wiosna 2014 069