Wykład Absolwenta Naszej Szkoły z Politechniki Warszawskiej

21 kwietnia 2016 r. uczniowie zainteresowani fizyką na poziomie rozszerzonym z klas 2a, 2b i 3a wzięli udział w wykładzie i pokazach Pana mgra inż. Tadeusza Daszczyńskiego Absolwenta Naszej Szkoły i asystenta pracującego w Instytucie Elektroenergetyki Politechniki Warszawskiej w Zakładzie Aparatów i Automatyki Elektroenergetycznej.

Pan mgr inż. Tadeusz Daszczyński na 2-giej i 3-ciej lekcji w pracowni fizycznej zaprezentował wykład ogólny o elektrotechnice – po co się tego uczymy, czy jest coś jeszcze do odkrycia, jej miejsce w XXI w. i ciekawe zastosowania praw elektrycznych w otaczającej nas rzeczywistości. W drugiej części wraz ze współpracownikiem przedstawił kulę plazmową, transformator Tesli oraz kamerę termowizyjną.

Na końcu Nasz Gość odpowiadał na pytania Naszych Uczniów dotyczące studiów na Politechnice Warszawskiej. Gromkie oklaski młodzieży były wyrazem uznania dla Prelegenta, który niedawno ukończył Naszą Szkołę.