Wycieczka w Pieniny

Dnia 11 września 2012 r. klasy 2C, 3C i 3A wyjechały, wraz z opiekunami, na czterodniową wycieczkę w Pieniny. Uczniowie mieli możliwość m.in. zapoznania się z kulturą żydowską, zwiedzenia miasta Krakowa, odwiedzenia zamków w Czorsztynie i w Wiśniczu, a także wzięcia udziału we wspinaczce górskiej. Wycieczkowicze wybrali się na Palenicę, następnie wyruszyli na górę Wysoką. Przeszli również przez wąwóz Homole. Udało im się przekroczyć granicę polsko – słowacką i spacerować wzdłuż Dunajca. Podziwiali przy tym wspaniały górski krajobraz.
Większość informacji o odwiedzonych miejscach została przybliżona uczniom przez bardzo miłych przewodników, którzy chętnie przekazywali im swoją wiedzę i wyczerpująco odpowiadali na wszelkie pytania. Grupa mogła poznać historie miast, legendy i różne ciekawostki na dany temat. Bardzo interesujące było porównywanie dawnego i współczesnego wyglądu Pienin, a zaobserwowane zmiany stanowiły dowód tego, jak atrakcyjnym regionem turystycznym są te góry.
Uczniowie odwiedzili także bacówkę. Mieli okazję przekonać się, jak przygotowywuje się różne rodzaje serów. Większość z nich kupiła także oscypki.
Wyjazd w Pieniny był z pewnością bardzo miłym przeżyciem dla wszystkich jego uczestników. Łączył w sobie nie tylko elementy edukacyjne i krajobrazowo-poznawcze, ale stanowił także naturalne przedłużenie wakacji. Pozwolił uczniom wypocząć i nabrać sił przed rozpoczęciem właściwej pracy w szkole. Wycieczka była bardzo udana i na pewno większość uczniów chętnie ponownie wybrałaby sie w Pieniny.