Wycieczka klasy Ic do Torunia

W piątek 13 maja klasa IC razem z wychowawczynią p. Jolantą Rybicką i s. Małgorzatą Perechowską wybrała się na wycieczkę do Torunia. Na początku, nad brzegiem Wisły poznaliśmy naszą Panią przewodnik, którą była absolwentka naszej szkoły – Natalia Urbanek. Oprowadziła ona nas po najciekawszych miejscach w mieście, pokazała nam uniwersytet, zabytki i kościoły m.in. ogromny, ceglany, gotycki kościół Św. Janów.

Mieliśmy okazję wstąpić do ratusza i obejrzeć zbiory tamtejszego muzeum oraz odwiedzić dom słynnego astronoma Mikołaja Kopernika. W muzeum wśród eksponatów znaleźliśmy również jeden z obrazów autorstwa patrona naszej szkoły Józefa Chełmońskiego pt.: „Pierwszy skowronek”.

Na koniec udaliśmy się rzecz jasna do Planetarium, gdzie braliśmy udział w fascynującym seansie przybliżającym tematykę kosmicznych przestrzeni.

Nie obyło się oczywiście bez wizyty w sklepach z piernikami, skąd hurtowo ubyło tych słodkich smakołyków !